Psí pozvánka


Jmenuju se Sally, jsem fenka west highland white teriéra (westík) a moje panička mně má moc ráda. Od štěněte mě koupe, češe, stříhá drápky. Mám se moc dobře, protože mám pár kamarádů, westíka Charlíka, křížence borderkolieNera a páreček zakrslých králíků Filípka a Pružinku.

Naše psí smečka je přátelská a skamarádíme se s téměř každým pejskem. Taky dávám pozor, jestli panička pejsky v salonu při česání moc netahá za chlupy a kontroluji ji, jestli to dělá dobře. Když se malý pejsek (štěňátko) na prvním stříhání moc bojí, zůstanu s ním a pak jsme na stole oba dva. U malého, více bojácného, vztekavého a až kousavého pejska používá krotící dečku (dětskou osušku s kapuckou). Při kousavém větším pejskovi stačí na čumáku košík. Pak je sleduji z dálky, nebo ze zádveří. Pejsky nijak neváže, stačí přítomnost a ruce jeho páníčka. Spolu rádi štěkáme na projíždějící motorky, pošťaččino auto i dodávku od horních sousedů. Proháníme se po celé zahradě a honíme straky.

Panička si udělala rekvalifikační kurz na úpravu srsti a kosmetické úpravy psů. Byla jsem s ní navštívit i jiné pejsky v pardubickém salonu Kenny, kde se učila stříhat, abychom byli moc krásní. Moc se mi líbí, když mě koupe a češe, pak mi moje panička masíruje uši, tlapky, záda, zkrátka celého psa. Byla bych moc ráda, aby si to mohli vyzkoušet i ostatní mazlíčci: pejsci, kočičky i ostatní zvířátka. Moje panička vás s námi i pohlídá, když váš páníček nebude moc být s vámi, aby nikomu nebylo smutno.

Pozor, na návštěvu ke mně choďte očkovaní proti vzteklině a odčervení, blechy nejsou vítány (pěkně je vyprovodíme šamponem nebo sprejem). Na návštěvu se moc těšíme. Všechny přivítám s nadšeným štěkotem já i mí kamarádi. U nás jsme všichni kamarádi, máme se rádi, u nás se každý mazlíček vydovádí.Ještě než se u nás zastavíte, raději si domluvte schůzku po telefonu, aby jste nás zastihli, můžeme být náhodou na procházce.

Pac a čumáčkovou pusu všem našim kamarádům posílá Sally.
© Qewa & Kika & Toono